در اولين نگاه اكثر خريداران اين خودرو به موتور 4.6 ليتري 8 سيلندر آن اشاره مي كنند كه توان توليد 340 اسب بخار را در دور موتور 6000 داراست.

سرعت كيا موهاوي در نمونه 8 سيلندر تا 210 كيلومتر بر ساعت امكان پذير است و رسيدن به سرعت هاي بالاتر به خاطر وجود سيستم محدود كننده ي سرعت امكان پذير نمي باشد.

موهاوي از شتاب بسيار مناسبي نسبت به ساير شاسي بلند هاي بازار برخوردار است و آن را مديون موتور قوي خود مي باشد و همچنين در اقدام به توقف خودرو حتي در سرعت هاي بالا نيز شما به خوبي قادر به كنترل و توقف وسيله نقليه ي خود به كمك ترمز هاي قوي هستيد.در موهاوي علاوه بر ABS،BAS،EBD،سيستم هاي ديگري نظير كنترل سرعت در سراشيبي نيز تعبيه شده است كه اين مورد در گردش هاي برون شهري و تپه نوردي ها به شما كمك بسياري مي كند.

امكانات رفاهي موهاوي در حد قيمتش شايد نباشد ولي وسايل اوليه را به خوبي فراهم كرده است.صندلي هاي جلو برقي همراه با 2 حافظه براي رانندهتنظيم آيينه ي سمت راست به طور خودكار براي پارك – نورپردازي داخلي،گرمكن و سرد كن صندلي هاي جلو و... از جمله مواردي هست كه مي توان به آنها اشاره داشت.همچنين بر خلاف برخي از خودروهاي 7 نفره فضاي سرنشينان انتهاي خودرو مطلوب بوده و يك فرد متوسط نيز مي تواند به راحتي در آن جاي گيرد.

موهاوي با كمك موتور قوي و آپشن هاي مناسب و مفيد آن در ماجرا جويي هاي شما كم و كاستي برايتان نمي گذارد.در اين بين مي توان به دنده سنگين 4WD Low آن اشاره كردكه براي سعود هاي سنگين تر به كمك شما مي آيد.همچنين تنظيم ارتفاع خودرو در مكانهايي كه امكان گير كردن زير خودرو با سنگ هاي جاده مي رود،مي تواند راه كمكي براي شما باشد.

كمك فنر هاي عقب خودرو در شهر و در دست انداز هاي جاده تكان هاي اتاق را به سرنشينان عقب منتقل مي كنند و اين را مي توان از جمله نكات منفي موهاوي بر شمرد كه البته تا به آن توجه نكنيد برايتان مهم نمي شود.به جز مورد فوق نبودن سنسور نور،باران،باك كوچك با توجه به مصرف بالاي خودرو،نبود چراغ نقشه خوان نيز مي تواند از ديگر نكات منفي به حساب بيايند.در اين بين مي توان تنها رقيب اين خودرو را تويوتا لندكروز بيان نمود كه آن هم با توجه به قيمت 2 برابري (كه الحق ارزش پرداختش را دارد) آن در مدل هاي 6 سيلندر و يا 8 سيلندرهاي وارداتي نمي توان ايرادي بر موهاوي وارداتي گرفت.

درست است شايد در ديد اول 75 ميليون تومان رقم بالايي به ذهن برسد امابا توجه به امكانات و توان دريافتي از خودرو مي توان قيمت فوق را مناسب ارزيابي كرد.

در پايان طرح يك سوال ضروريست و آن اينكه در شرايطي كه برخي شاسي بلندهاي كلاس متوسط شهري نظير اسپورتيج و توسان جديد به مرز 100 ميليون تومان رسيده اند آيا موهاوي بيابان روي جان سخت،با قيمتي پايين تر باز هم مردود مي شود؟!


برچسب‌ها: آیا خرید کیا موهاوی تصمیمی منطقی است , کیا

تاريخ : ۹۱/۰۳/۰۴ | | نویسنده : سید حمید رضا باب الحوایجی |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.